Kamuoyuna Duyurumuzdur

 - 224 Bursa

Bursaspor kulübü, Süper Lig’de İstanbul hegemonyasını yıkarak Türkiye’de adeta imkansızı başarmış bir kulüptür. Bursa camiası, duruşuyla, tüm öğeleriyle Türkiye’de tek, örnek alınan, imrenilendir.

Bursaspor’a gelen her futbolcu, teknik direktör ve başkan hareketlerine bu bilinçle yön vermelidir.  Dün akşam İstanbul’da oynanan maçta, Büyük Bursaspor taraftarının asla kabul edemeyeceği, rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkmıştır. Camiamızın karakterine ters hal ve hareketlerde bulunan Hamza Hamzaoğlu dün akşam Kubilay’ın golüne tepkisiz kalarak bardağı taşırmıştır.

Hamza Hocanın futbol kariyerine, geçmişine, şahsi değerlerine saygı duyuyoruz. Bu doğrultuda takımımızın golü sonrası gösterişli ve abartılı gol sevinci yaşamaktan imtina etmesini anlayabiliriz. Ancak sahada ter döken 11 futbolcusunu yüreklendirmekle sorumlu bir şahsın Bursaspor formasıyla henüz 19 yaşında golle buluşmuş talebesinin ve o an orada temsil ettiği koca bir şehrin sevincine ortak olmama gibi bir hakkı yoktur. Basit bir alkış, oyuncularını yüreklendirecek birkaç mimik, sıkılmış bir yumruk bu camiaya çok görülemez. Hamza Hamzaoğlu bu refleksleri veremeyecek duygusal bir ruh halinde olduğunu ortaya koyuyorsa, bizlerinde hocanın oyuncu tercihleri ve maça hazırlanmada aynı zafiyetle bilerek ve isteyerek eksik kaldığını dile getirme hakkımız olacaktır. Hiç kimse kendi geçmişine ve değerlerine saygı gösterme çabasıyla asıl sorumluluğunu üstlendiği büyük Bursaspor camiasına saygısızlık yapamaz. Bursaspor camiasının başarısı aleyhine hal ve tavır sergileyemez.

Unutulmamalıdır ki başarıya değil şehirlerine olan sevdaları gereği Bursaspor’a gönül vermiş taraftarımızın, sportif başarıdan ziyade Bursasporluluk karakterine uygun davranışlar önceliğidir. Her röportajında eski kulübünün ismini dilinden düşürmeyen Hamza Hamzaoğlu’nun Bursasporluların değer bilincini kavrayamadığı aşikârdır. Camiaya yakışmayan bu hal ve tavırları sergileyen hali hazırda Bursaspor Kulübü teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu’nu kınıyoruz!

224 Bursa ve Bursaspor Gönüllüleri Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir